Pazar

7.SINIF FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

Sponsorlu Bağlantılar 1
Meb yayınları 7.sınıf fen ve teknoloji çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.
Etiketler: Meb  yayınları 7.sınıf fen ve teknoloji çalışma kitabı cevapları, çalışma kitabı cevapları, ders kitabı cevapları

CEVAPLAR İÇİN TIKLAYINIZEkstra Bilgi:
 YÖN ADLARININ YAZIMI
Yer-yön ve yöre bildiren sözcükler birlikte kullanıldıkları isimlerden ayrı ve ilk harfleri büyük yazılır.
􀂃 Doğu Anadolu Güney Amerika Güneydoğu Anadolu
􀀹 Uyarı: Yer-yön bildiren sözcükler özel isimlerden sonra gelirse veya bir varlığın yönünü
gösterdiklerinde küçük harfle yazılır.
Türkiye’nin batısı nüfus olarak daha yoğun.
Bulutlar kuzeyden gelmeye başladı.
􀀹 Uyarı: Batı sözcüğü eğer Avrupa yerine kullanılmışsa büyük harfle başlar.
Türkiye’ye Batı destek veriyor.

Ekstra Bilgi:
Tayfunlar  Asya’yı Vurdu


Vietnam’da meydana gelen  Lekima tayfununun ardından bölgede  durum  endişe verici boyutlara ulaştı. Çin’in güneydoğu kıyılarını vuran tropikal fırtınaysa büyük maddi  hasara  yol açmış durumda. Güneydoğu Asya ülkelerinden Vietnam’da yaşanan Lekima tayfununun ardından hâlâ yüzlerce ev sular altında.  Tayfun,  ülkenin  orta  kesimlerinde   toprak   kaymaları ve  su  baskınlarına yol  açtı. Tayfun nedeniyle    çok  sayıda ev oturulamaz hâle  geldi.  15  bin hektar  pirinç tarlası da  sular  altında kaldı. Felaketin faturasının 40 milyon dolardan  fazla olduğu  tahmin  ediliyor. Tayvan’da  yaşanan   Krosa tay- fun is Çin  kıyıların doğr tropika fırtınaya dönüştü    ve beraberinde getirdiği sağanak yağış sellere  yol açtı. 1,5  milyon kişinin tahliye edildiği bölgede  nehirlerin taşması bazı kentleri sular altın- da bıraktı. Deniz ve hava ulaşımı bu durumdan olumsuz  etkilenirken,  bazı yolların yıkılması nedeniyle kara ulaşımı da aksadı. Yetkililer, bölge halkını yağışların devam edeceği  ve toprak kay- malarının yaşanabileceği  konusunda uyardı. Asya ülkelerinden  Çin, Tayvan,  Filipinler ve Japonya’da ağustos ayında başlayan tayfunlar yıl sonuna kadar etkili oluyor.


Basından
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner