Salı

MEB YAYINLARI 8.SINIF MATEMATİK DERS KİTABI CEVAPLARI

Sponsorlu Bağlantılar 1
Meb yayınları 8.sınıf matematik ders kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

sayfa (16-21-22)   sayfa (23-27-31-34-35-36)  
sayfa (37-38-41-44-45-46)  DEVAMI
____________________________________________________________
Ekstra Bilgi:
ATATÜRK’ÜN SANATSEVERLİĞİ

Türk milletinin dinamik idealine ulaşmasında rol oynayan güzel sanatlar, medenî olmanın işareti olup, fikir hayatının can damarı ve kültürlü insan yetiştirmede önemli eğitim vasıtalarından biridir. "Sanat, güzelliğin ifadesidir. Bu ifade, ses ile olursa şiir, nağme  ile   olursa  müzik,  resim  ile  olursa  ressamlık,  yontma,  oyma  ile  olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarlık olur." "Sanatkâr da, toplumda uzun mücadele ve gayretlerden sonra alnında ışığı ilk  hisseden insandır." "Sanatkâr ile, bütün millet, bütün insanlık övünür. Sanatkâr, insanlığın ortak değeridir.”
"Sanat, çıkar duygularından uzak olarak ruha, hoş olanı  tanıtır. Sanat, insanın özgür olarak karar vermesini, becerisini ortaya koymasını sağlar. Bu sebepledir ki, sanat eserleri, en yüksek insanî ve millî hislerin ürünüdür."
Çağlar boyunca tarihçiler, milletleri incelerken siyasî ve  ekonomik yapılarıyla birlikte sanat düzeylerini de ele almışlardır. Birlikte yaşanılan geçmişte, aynı güzel hisleri paylaşmanın, insanları birleştiren önemli bir etken olduğu görülmüştür. Atatürk, bu hususu, "Aynı kavmin çocuklarının hep beraber bulunarak birbirlerini sevmeleri ve bu birlik sevgisinden çıkacak yüksek hislere olduğu gibi uymaları güzel bir şeydir" diyerek anlamlı bir şekilde belirtmiştir.

Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner