Salı

6.SINIF MATEMATİK ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

Sponsorlu Bağlantılar 1
DİKEY  SEVGİ   MERAM YAY    MEB YAY   DÖRTEL YAY


Meram yayınları ve meb yayınları 6.sınıf matematik çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.
Ekstra Bilgi:
Dua

Dua Allah’a  seslenmek,  çağırmak,  ona  yakarmak, ondan  dilekte  bulunmak demektir.
Dua insanda doğuştan gelen bir olgudur. Bu yüzden bütün dinlerde  mevcuttur. Üstün bir varlığa inanan insan şu veya bu şekilde dua eder. İnsanlar sıkıntılı anlarında dua edince gönüllerinde bir ferahlık hisseder.  İstediğinin gerçekleşeceği konusunda ümidi artar. Dua, insan için bir şifa ve bunalımlara karşı koruyucu bir sağlık tedbiri gibidir.

Yüce Allah’ımız şöyle buyurur: “Kullarım beni  senden  sorarlarsa,  gerçekten  ben onlara  çok yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına  cevap veririm…” (Bakara  suresi,186.ayet) Ayet  ve  hadislerde  dua  teşvik edilmiştir. Peygamberimiz duanın Allah katında bir ibadet ve şerefli bir davranış olduğunu bildirmiştir.

Allah’a nasıl dua edilmelidir?

Dua eden kişi gönülden dua etmeli, iyi şeyler istemeli, istediği şeyler doğrultusunda da çaba göstermelidir. Allah insanın gönlünden geçenleri bilir; ama dil ile dua etmenin çok farklı güzellikleri vardır. Dua etmenin belli bir  kuralı yoktur. İçimizden geldiği gibi güzel olan her şeyi isteyebiliriz. Allah’a dua etmek için hiçbir aracı kurum ve kişiye de ihtiyacımız yoktur. Namaz  kılarken Fatiha suresinde söylediğimiz gibi “Biz ancak sana ibadet eder ve ancak senden yardım isteriz.”(Fatiha suresi, 4.ayet)


Kur’an-ı  Kerimde  ve  Hadis-i  Şeriflerde  bizim  için  dua  örnekler vardır: “Rabb’imiz!   Bize  dünyada  da  ahirette  de  güzellik  ver.  Bizi  ateşin  azabından koru.”(Bakara suresi, 201.ayet) “Rabb’im!  Beni namaza devam eden bir kimse eyle. Soyumdan  da böyle kimseler yarat.  Duamı kabul  eyle. Rabb’imiz!  hesap görülecek günde beni, ana-babamı ve bütün inananları bağışla.”(İbrahim suresi, 40-41.ayet)Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

12 yorum :

 1. Sevgi Yay da koysan güzel olurdu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgi yayınları eklenmiştir..

   Sil
  2. keşke fatih yayınları olsaydı ben okula onerirdim günde baya sayfan ziyaret edilirdi =)

   Sil
  3. Dikey yayınları yok ve güncelleme getirilip yeni cevaplar getirilmeli !!!

   Sil
 2. Lütfen dikey yayınlarınıda eklermisiniz

  YanıtlaSil
 3. dikey yayınlarını ders kitabi yokmu ?

  YanıtlaSil
 4. dikey yayınlarıda olsa keşke

  YanıtlaSil
 5. doğa yayınları ödev kitabı 1-2-3-4 te eklenmeli

  YanıtlaSil
 6. nasıl giriloyor??

  YanıtlaSil

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner