Pazar

7.SINIF DERS KİTABI CEVAPLARI

Sponsorlu Bağlantılar 1
7.sınıf ders kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.
Cevaplarda gördüğünüz yanlışlıkları uyarmanızı ve bizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Oğuzhoca
Etiketler: 7.sınıf ders kitabı cevapları, çalışma kitabı cevapları, ders kitabı cevapları

MATEMATİK       
İNGİLİZCE       
DİN                       
FEN

Başlıca düşünme süreçleri
Bilmenin ve öğrenmenin en önemli aracı insanın zihin yetenekleridir. İnsan hemen hemen her davranışını düşünerek, zihin yeteneklerini kullanarak öğrenir, insan doğayı gözleme, inceleme ve anlamada zihin becerilerini kullanır. Bilgi kazanma, bilgileri sistemli bir düzenle belleğe maletme, bilgileri hatırlama ve gerektiğinde kullanma, bilgileri ve bilişsel yöntemleri yeni durumlarda kullanma hep düşünme süreçleriyle başarılın Daha genel olarak söylenirse, bilme ve öğrenme düşünme süreçlerinin büyük ölçüde işe koşulmasıyla sağlanır. Sınıfta otururken zihnini çalıştırmayan veya başka bir konuya takan bir öğrencinin dersi dinlemediği, dinlese bile anlamadığı çoğu öğretmenlerce bilinir. Öte yandan zihnini öğrenmede işe koşan öğrencinin öğrenmeye gayret ettiği, ancak her zihin etkini iğinin dc etkili bir öğrenmeyle sonuçlanmadığı da birçok öğretmen tarafından bilinir.
Fen öğretme ve öğrenmede düşünme süreçlerinin önemi tartışma gerektirmeyecek kadar açıktır. Öğrenci zihin yeteneklerini etkili biçimde kullandığı zaman konuyu daha iyi öğrenir, ayrıca, öğrenci zihin yeteneklerini doğru yöntemlerle işe koşarsa zihnini kullanma becerilerini de geliştirir.
Bilgi edinme, bilgileri kazanma ve kullanma yollarını bilme, aslında, bilişsel davranışlardır. Beceri davranışı bir şeyin nasıl ve ne zaman yapılacağım bilmektir. Zihin becerisi denildiğinde, zihin işlemlerinin ne zaman ve nasıl yapılacağım bilmek anlaşılır. Zihnini kullanma, bu açıdan bakılınca, yöntem bilgilerine girer. Bu ünitede üç tür düşünme yöntemi (süreci) incelenmektedir:
1 Betimleyici (Descriptive) düşünme
2 Deneyimsel Bilgilerden Tümevarım (Empirical - Inductive)
3 Hipotetik Bilgilerden Tümdengelim (Hipothetico - Deductive)

Aşağıda bu üç tür düşünme sürecinin özellikleri üzerinde durul maktadır.
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner