Salı

ALTIN KİTAPLAR YAYINLARI 8.SINIF FEN VE TEKNOLOJİ ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI 2

Sponsorlu Bağlantılar 1
Altın kitaplar yayınları 8.sınıf fen ve teknoloji çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.
Ekstra Bilgi:
LIFE  Ta rafındaDestekleneÖrneProjeler
Fransa'da bir inşaat firması, şantiyede atık yönetimini ve geri kazanımını etkin biçimde uygulayan  ve bunun  için işçilerin eğitimini de içeren  bir sistem  geliştirdi. Bu sistemin pilot uygulaması, 15 farklı inşaat alanında gerçekleştirildi. Şantiyede  oluşan atık mik- tarı 3 kat, atık depolama masrafları da % 50 oranında azaltıldı. Toplam 1 milyon avroluk bu projeye, LIFE tarafından 300 bin avro destek  sağlandı.
Isveç'te 2001 yılında ambalaj atıklarını daha  da azaltmak amacıyla bir proje başlatıldı. Isveç Gıda Üreticileri Birliği, başkent  Stockholm çevresinde  ambalaj  atıklarını yılda % 25 oranında azaltmak için entegre  bir lojistik sistem  geliştirdi. Sadece meyve ve sebze ambaajları değil, et, tavuk, süt ürünleri ve diğer günlük  ketim  ürünlerinin  ambalajları da bu sisteme  dahil edildi. Çeşitli boyutlarda,  daha  sağlam  ve uzun ömürlü taşıma kutuları üretildi. Geri dönüşüme gidinceye  kadar  yüzlerce kere  kullanılabilecek olan kutular en az 10 yıl dayanacak sağlamlıkta yapıldı. Bu sayede  taşıma esnasında ürünlerin zedelenme  oranında  da  azalma  oldu.  2 yıl  süreli,  6 milyon avroluk bu  projeye LIFE'ın katkısı 1,8 milyon avrodur.
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner