Cuma

BİLGE YAYINLARI 7.SINIF İNGİLİZCE DERS KİTABI CEVAPLARI 6

Sponsorlu Bağlantılar 1

Bilge yayınları 7.sınıf ingilizce ders kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir. ____________________________________________________________
Ekstra Bilgi:
Din ve İnanış

Mısı r: Çok tanrılı bir din anlayışı vardı. Öldükten sonra tekrar hayata döneceklerine inandıkları için ölülerini mumyalamışlardır.

Mezopotamya: Her sitenin bir tanrısı vardı. Tanrılar için Ziggurat adı verilen çok katlı tapınaklar yapmışlardır.

Ege  ve  Yunanistan:  Ege  medeniyetinde  çok  tanrılı  inanç   vardı.  Yunanlılar tanrılarını insan şeklinde düşünmüşler ve heykellerini yapmışlardır. En büyük tanrıları Zeus’un  Olimpos  Dağı’nda   oturduna  inanmışlardır. Yunanlılar  tanrıla adına Olimpo Dağın  eteklerinde  dört  yılda  bir  spor,  zik  ve  şii yarışmaları düzenlemişlerdir. Bu yarışmalar günümüzde yapılan olimpiyatların kaynağıdır.

Fenikeliler ve İ br a nîler: Fenikeliler çok tanrılı  inanca sahiptiler.  İbranîler ise tarihte ilk tek tanrılı ilâhi dine inanmışlardır. Allah tarafından Hz. Musa’ya gönderilen kutsal kitap Tevratta On Emir adı verilen Musevîliğin temel esasları yer almıştır.

Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner