Salı

ADA YAYINLARI 8.SINIF MATEMATİK ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

Sponsorlu Bağlantılar 1
Ada yayınları 8.sınıf matematik çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

Ekstra Bilgi:
Hidroelektrik Santrallerinin Sebep Olduğu Çevresel  Sorunlar
Hidroelektrik enerji üretiminin  doğal,  tarihî, kültürel varlıklar ve sosyoekonomik çevre üzerinde  etkileri mevcuttur.  Barajlar yapılırken  su  altında kalan  taşınmazlar ve yöre halkının yeniden  iskânı  gibi sorunlar  ortaya çıkmaktadır.
Hidrolik enerjinin mikroklimatik, hidrolojik ve biyolojik çevreye etkileri vardır. Baraj gölünün  geniş yüzey alanı buharlaşmayı arttrmakta, tarım arazilerinde tuzlanma  ve çoraklaşma  olmakta,  sudan  kaynaklanan  paraziter hastalıklar artmakta,  rezervuar altında kalan bitki ve ağaçların kesilip temizlenmemesi ile denge  oluşuncaya kadar birk yıl su kalitesi olumsuz yönden etkilenmektedir.
Baraj gölü  nedeniyle  su  yüzeyinin genişlemesi  insanlar  için zararlı  bazı organizmaların üremesine neden olabilmektedir. Suda üreyebilen mikroplar, gerek taşıyıcı gerek taşıyıcısız olarak çeşitli hastalıkların yayılmasına yol açabilmektedir.
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner