Cumartesi

ADA YAYINLARI 8.SINIF MATEMATİK ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI 2

Sponsorlu Bağlantılar 1
Ada yayınları 8.sınıf matematik çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

DEVAMI         sayfa 27 ile 43 arası cevaplar         GERİ

 Ekstra Bilgi:
Nijerya Neden Gelişememiştir?

Nijerya’nın bağımsızlığını kazandığı 1960 yılında tarım GSYIH’nın önemli bir kısmını oluşturmakta ve millî gelirin ana  kaynağını teşkil etmekteydi.  Daha sonra  petrolün  bulunması ve ekonomik  olarak   kullanılması tarım ve geleneksel  sanayinin olumsuz  etkilenmesine yol açmıştır.

Altyapının yetersizliği, enerji azlığı, düşük ketici gelirleri ve petrol  dışı  sanayi ürünlerindeki  düşük kapasite  kullanımı, ekonomik  faaliyetleri engellemektedir. Ekonomideki  düzelmeye  rağmen, petrol sektörü dışındaki yatırımlar çok düşük düzeyde kalmaktadır.
Nijerya’nın 1981  yılında 13 milyar dolar olan dış borcu,  1990’ların başında 30 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır. Petrol fiyatlarındaki artış ve dalgalanma aniden  artan  Nijerya’nın  dış borçlarını  ödeme konusunda sıkıntı yaşamasına neden  olmuştur.
Nijerya dünyanın en yoksul ülkeleri arasında yer almaktadır. 2002  yılında satın alma gücü  paritesine göre kişi başına gelir 860 dolardır.
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner