Salı

PASİFİK YAYINLARI 7.SINIF İNGİLİZCE DERS KİTABI CEVAPLARI 2

Sponsorlu Bağlantılar 1

Pasifik yayınları 7.sınıf ingilizce ders kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir. ____________________________________________________________
Ekstra Bilgi:
Hayvancılık
Maki ve çalılıkların yaygın olduğu yerlerde kıl keçisi; bozkır alanlarında koyun, çayırların yaygın olduğu yerlerde sığır; dut ağaçlarının yaygın olduğu yerlerde ipek böcekçiliği; çiçekli bitki- ler, çam ormanları meyve bahçelerinin yaygın olduğu yerlerde ise arı yetiştiriciliği yaygın olarak yapılmaktadır.

Toprağın Sanayide Kullanılması
Seramik,  porselen,  çömlek,  tuğla  ve  kiremit  üretiminde  kullanılan ana  ham  madde  kildir. Geçmişte geleneksel el sanatları şeklinde yapılan seramik ve çömlek üretimi, günümüzde büyük ölçüde fabrikalarda yapılmaktadır. Özellikle 1984'ten sonra kentleşme ile birlikte inşaat sektöründe- ki gelişmeye paralel olarak artan talebi karşılamak için tuğla, kiremit, seramik, fayans vb. gereçler üreten çok sayıda tesis kurulmuştur.
Tuğla ve kiremit üreten tesislerin yoğunlaştığı  başlıca alanlar;  Manisa, Izmir, Uşak, Kütahya,  Eskişehir, Çorum, Tokat, Kastamonu ve Bartın'dır.
Seramik sanayisinin geliştiği başlı- ca alanlar ise Kütahya, Izmir, Bozüyük, Söğüt (Bilecik), Çan (Çanakkale), Is- tanbul ve Kocaeli'dir. Hâlen ülkemizin birçok yöresinde küçük atölyelerde se- ramik ve çömlek üretimi yapılmaktadır.
Ayrıca ülkemizden bazı Avrupa ülkelerine önemli miktarda kil ihraç edilmektedir.

Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner