Salı

7.SINIF FEN VE TEKNOLOJİ KONU ANLATIMI VE KONU ÖZETİ

Sponsorlu Bağlantılar 1
1.ÜNİTE:Vücudumuzda Sistemler2.ÜNİTE:KUVVET ve HAREKET
3.ÜNİTE:Yaşamımızdaki Elektrik
4.ÜNİTE:Maddenin Yapısı ve Özellikleri
5.ÜNİTE:Işık
6.ÜNİTE:İnsan ve Çevre
7.ÜNİTE:Güneş Sistemi ve Ötesi: Uzay Bilmecesi

Etiketler: Fen ve teknoloji ders notları, konu özetleri


____
Materyaller
Dört farklı tipte balonlu çiklet (iki ayrı markanın şekersiz ve normal tip çikletleri), çikletleri koymak için küçük plastik torbalar, içme suyu, küçük kaplar, küp şeker, yumuşak ve sert olmak üzere çeşitli sabun kalıpları, yaylı terazi ya da kollu terazi ve ağırlıkları, dereceli silindirler kapatılabilen çöp kavanozu, farklı yerlerden alınmış ya da farklı markalarda patlamış mısır örnekleri (bayat ve taze), istenildiğnde mısır patlatmada kullanılmak üzere bitkisel yağ, geniş kaseler, metrik ölçme kapları, dört ayrı marka kağıt havlu, kağıt peçete ya da tuvalet kağıdı, makas, cetveller, gıda boyası, kronometre, hesap makinası (isteğe bağlı), grafik kağıdı, tel, mısır patlatma aleti, iğneler.
unutulmayan bilgiler kalıcı sıfatını takarlar; bu tür belleğe de uzun süreli bellek derler. Öyleyse, bir bilim adamının mesleki çalışmaları sonunda kazandığı bilgiler, buluşlar, kuramlar, vb. onun uzun süreli beileğindedir.Çoğu halde dar bir alandaki bilgiler bile insan belleğine sığmayacak kadar kapsamlıdır. Onun için bilim adamları buluşlarını, kuramlarını ve her türlü bilgilerini makale, kitap.vb. gibi basılı araçlar yoluyla saklar ve yayarlar.

Yazılı yayım araçları ve diğer yöntemler bilgilerin kaybolmayacak biçimde ölümsüzleştirilmesinin yanında, her isteyenin kolayca ulaşabileceği biçimde konuya mal olmasını sağlarlar. Böylece bilim adamlarınca üretilen bilim kültüre maledilmiş olur. Bir bakıma bilim adamlarının ürünleri onların üretildiği kültürün ortak malıdır. Öte yandan, ulusal kültürler birbirlylebilgi alışverişi içinde olduğu için. bilim uluslararası topluma da açılır. Sonuçta bilimler insanlığın ortak malı olur.
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner