Pazar

8.SINIF İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

Sponsorlu Bağlantılar 1
TUNA  SEMİH OFSET SEK YAYINLARI

 MEB yayınları 8.sınıf inkılap tarihi ve Atatürkçülük çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

Ekstra Bilgi:
Katı Atıklar
Günlük yaşamda  kullanılan eşyaların, ketilen gıdaların  atıkları çöp  sorununu ortaya  çıkarmıştır.
Evdeki kullanımlar sonucunda meydana  gelen atıkların miktar ve özellikleri; bölgenin ya da şehrin sosyoekonomik  seviyesi,  kullanılan yakıt cinsi,  beslenme  alışkanlıkları  vb.  faktörlere  bağlı olarak değişim gösterir.

 Çöplerin çevreye zararsız hâle getirilmesinin maliyeti oldukça yüksektir. Bazı yerel  yönetimler çöplerini genellikle yol kıyılarına, tarlalara dökmektedir. Bunun sonucunda toprak kayıpları ortaya çıkmak- tadır. Ayrıca uygun çöp depolama alanlarının bulunmasında da sorunlar  yaşanmaktadır.
Büyük sanayi ülkeleri üretim artığı katı maddeleri,  üste para vererek geri kalmış ya da gelişmekte olan ülkelere satmanın yollarını aramaktadır.
Gelişigüzel çevreye  bırakılan  atıklar ya da  yerleşme  birimlerine  yakın depolama alanları çevre sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Bu sorunların ortadan  kaldırılabilmesi için düzenli depolama yöntemlerinin yaygınlaştırılması gerekmektedir.
Atıklar, toplumun sağlığını bozacağı endişesiyle insanların yaşadığı alanlardan  mümkün olduğunca uzak yerlerde düzenli bir şekilde depolanmaktadır.  Düzenli depolama, görüntü  kirliliği ve kokuyu ortadan  kaldırmasına rağmen  depo gazı gibi sorunları da beraberinde getirmektedir.
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner