Pazar

MEB YAYINLARI 8.SINIF İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

Sponsorlu Bağlantılar 1
MEB yayınları 8.sınıf inkılap tarihi ve Atatürkçülük çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

sayfa (15-16-17-19-26-29-30-31-33-34)         DEVAMI

Ekstra Bilgi:
Ekosistem,  denizlere  veya nehirlere  dökülen  atıkları  birk yıl  veya daha  uzun  süre  zarfında te- mizleyebilme özelliğine sahiptir. Ancak günümüzde altı milyarı aşan dünya nüfusu, milyonlarca ton atık üretmektedir. Artık ekosistemler  temizleme güçlerini aşan bu atıkları yok edememektedir.
Nüfusun yoğunlaşmadığı alanlarda insanlar belli ölçülerde çöp üretseler de doğa, bunları özümser ve ortadan  kaldırır. Fakat Sanayi Devriminden sonra  elde edilen bazı sentetik maddeler  doğada birik- mektedir.  Doğal güçler, plastik gibi maddeleri  kolayca parçalayıp ortadan  kaldıramamaktadır. Yaptığımız harcamalar sonucunda aldığımız ürünleri kullandıktan sonra  ortaya çıkan çöplerin kadığımız bulaşık  ve çamaşırlardan, lavabodan akıp giden suların nereye gittiğini bilmiyoruz. Atıkların çevreye etkilerini de çoğu zaman düşünmüyoruz.


____
Araştırma Yoluyla Öğretim Modelleri (Inquiry Teaching)
Öğrenciyi öğrenilecek konuyu araştırmaya, bilmediklerini çeşitli yöntemlerle bulup öğrenmeye götüren modeller olup başlıca iki türü (tümevarım yoluyla öğrenme ve tümdengelim yoluyla öğrenme) kullanılır. Bazan 'Problem Çözme', 'Buluş' gibi modeller de bu modelin altında yöntem veya strateji olarak gösterilir (Hassard, J., 1992, s. 210 -217). Bu ünitede bu ikisi ayrı modeller olarak ele alınmıştır. Ayrıca, öğretmen rehberliğinin derecesine göre farklılıklar gösteren yöntemler de bu grup altında sayılır.
4 Problem Çözme Modeli

Öğrencinin bir güçlüğün farkına varması, problemi belirlemesi, probleme çözüm önermesi, çözümü sınaması ve sonuca varması gibi etkinliklere dayanan bir öğretim modelidir. Bazan 'bilimsel araştırma yöntemi' olarak da nitelendirilir. Modelin kökenleri John Dewey'e kadar gider.
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner