Pazar

Meb yayınları 8.sınıf inkılap tarihi ve Atatürkçülük çalışma kitabı sayfa 35, 36, 37, 38, 43, 44, 45, 46, 47 ve 48 cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1
Meb yayınları 8.sınıf inkılap tarihi ve Atatürkçülük çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir. 
Sayfa 35
Sayfa 36
Sayfa 37
Sayfa 38
Sayfa 43
Sayfa 44
Sayfa 45
Sayfa 46
Sayfa 47
Sayfa 48
 
Ekstra Bİlgi:
Namaz kılmak için gerekenler nelerdir?
Namaz için gerekenler şunlardır:
Abdest veya boy abdesti almak, vücudun, elbiselerin ve namaz  kılınacak yerin temiz olması, örtünmek, kıbleye dönmek, namazın  vaktinin girmiş olması, namaza niyet etmek, başlama tekbiri almak,  namazda ayakta durmak, Kur’an’dan okumak, eğilmek (rükû), secde etmek ve namazın sonunda oturmaktır.

Niyet ve başlama tekbirinden sonra eller bağlanır, sübhaneke okunur. Eûzü besmele çekilip Fatiha ve bir sûre okunup rükûya eğilinir. Kalkılıp secdeye varılarak, 2 secde edilir. İkinci rekâta kalkıldığında besmele çekilip Fatiha ve bir sûre okunur, rükû ve secde ile devam edilir.  Namazın  biteceği oturuşta da Ettehiyyatü ile Salli-Barik ve Rabbena Âtina duaları okunur, selam ile namaz biter.

Namazın insan üzerindeki etkileri nelerdir?
Namaz mü’minin miracıdır. İnsan, namazla aleminde Allah’ın huzuruna yükselir. Allah’ın yakınlığını ve sevgisini kazanır. Namaz insanı  psikolojik bunalımlardan ve sıkıntılardan kurtarır. Kalbe sorumluluk duygusu yerleştirir. İnsana zamanını programlamayı öğretir. Temizlik alışkanlığı  kazandırır. Kötülüklerden ve günahlardan uzak durmayı öğretir. Allah katında geçerli olan namaz insanı kötülük yapmaktan alıkoyan namazdır. “San vahyolunan  Kitabı   oku namazı   dosdoğr kıl Gerçekte namaz, hayasızlıktan  ve fenalıktan  alıkoyar.”(Ankebût. suresi, 45. ayet)
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner