Salı

ENDERUN YAYINLARI 8.SINIF TÜRKÇE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

Sponsorlu Bağlantılar 1
Enderun yayınları 8.sınıf türkçe çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

sayfa 10 ile 29 arası cevaplar    DEVAMI

Ekstra Bilgi:
Ümraniye Çöplüğü’ndeki Patlama
“1993 yılının 28 Nisan'ında Ümraniye Hekimbaşı'nda  çöplük  olarak  kullanılan  alanda  büyük bir facia yaşandı. Istanbul Anadolu yakasından toplanan çöplerin depolandığı açık arazide sabah saat 09.30  sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından binlerce ton çöp, Kâzım Karabekir  Mahallesi'ndeki derenin  kenarında  bulunan  gecekonduları  yuttu.  11  gecekon- dunun   ortadan  kaybolduğu korkunç olayda   büyük bir alanı kaplayan çöpler,  tam  39  kişinin ölümüne neden  oldu.
Hayat  devam ediyor.
Hekimbaşı  Çöplüğü’nün   üzerinde   şimdi  rengârenk   çiçekler   açıyor.  Çöp  kokusunun  yerini, yaban  otu çiçeklerinin kokusu kapladı. Bir yıl önce dikilen  fidanlar ise yakın bir gelecekte yeşere- cek büyük bir ormanın habercisi.”_____
Gruplarda İşbirliğiyle Öğrenme modelleri (Collaborative Learning Models).
Öğrencilerin küçük gruplar halinde çalışarak bir konuyu grup içi etkileşimlerle öğrenmelerine dayanan yöntemlerdir. Bu yöntemlerde öğrenciler bir problemi çözmek, bir konuyu  tartışıp   sonuca  bağlamak,   bir  deneyi   veya  projeyi   birlikte düzenleyip sonuçlandırmak gibi ortak etkinliklere girerler. Konu içeriğinin yanında, gruplarda birlikte çalışma davranışlarının da öğretilmesi amaçlanır.
Bu ünitede ilk üç maddede verilen dört model ayrıntılarıyla ele alınmaktadır. Son üç model diğer ünitelerde işlenmektedir.

Her öğretim modeli işlenirken modelin dayandığı psikolojik temeller kısaca verilmiş, öğretim basamakları sıralanmış, öğretim basamaklarmdaki öğretmen ve öğrenci etkinlikleri belirlenmiş, sonunda modelin hangi durumlarda etkili olabileceği kısaca belirtilmiştir.
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner