Pazar

7.SINIF FEN VE TEKNOLOJİ DERS KİTABI CEVAPLARI

Sponsorlu Bağlantılar 1
KOZA   MEB    EKOYAY    SÖZCÜ

7.sınıf fen ve teknoloji ders kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir. 
Ekstra Bilgi:
YENİ ÇAĞDA TEKNOLOJİK  GELİŞMELER
Yeni  çağda  krallar,  egemenlik  haklarına  Papanın  müdahale   etmesine  izin vermediler. İlk kez profesyonel askerlerden oluşan sürekli ordular kurdular. Bu çağda, ticaret yaparak zenginleşen yeni bir sosyal sınıf ortaya çıktı. Bu sınıfa burjuvazi adı verildi.
Bilim ve teknikte önemli buluş ve gelişmeler oldu. Top sayesinde şatolar yıkıldı. Derebeylik rejimi sona erdi. Merkezî krallıklar  kuruldu.  Eskiden beri Çinliler ve Uygurlar arasında basit bir şekilde kullanılan matbaa Avrupalılar tarafından geliştirildi.
Alman Jan Gutenberg her harfin madenden kalıbını dökerek aşınmayan harşer elde etti. Böylece matbaa yaygın olarak kullanılmaya başlandı (1450). Müslümanlarla haçlı seferlerindeki temas, İslam ülkelerinde  kullanılan kâğıdın Avrupa'da yayılmasını sağladı. Fikir hayatı gelişti. Hümanizm, Rönesans ve reform hareketleri başladı.
Yeni çağda, haçlı seferleri sırasında Müslümanlarla temasa geçiş, Avrupalıların hem doğu ülkelerini tanımalarına ve hem de coğrafi  Keşiferi yapabilecek bir alet olan pusulayı öğrenmelerine sebep oldu.

Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner