Pazar

MEB YAYINLARI 6.SINIF TÜRKÇE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

Sponsorlu Bağlantılar 1
Meb yayınları 6.sınıf türkçe çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

                                           sayfa 10-29 arası cevaplar    DEVAMI
_______________________________________________________________
Ekstra Bilgi:
Doğal Kirlilik
Depremler, volkanizma faaliyetleri ve fırtınalar gibi doğal nedenlerle ekosistemlerin organizmaların yaşamını engelleyecek derecede bozulması sonucu doğal kirlilik ortaya çıkar. Örneğin depremler sonucu yeni bir gölün oluşması birçok karasal formun yok olmasına neden olabilir. Yine volkanizma faaliyetleri sonucu zehirli
birçok gaz ve partikül çevreye yayılarak canlıların zarar görmesine ve ölümüne neden olabilir. Kentsel yaşam, ulaşım araçları, çeşitli enerji kaynaklarının kullanımı ve fabrikalar günümüz çağdaş yaşamının vazgeçilmez elemanlarıdır. Çevreyi kirletmeleri bunlara düşman olunmasını veya bunlardan vazgeçilmesini gerektirmez. Ancak bunların çevreye en az zarar verecek şekilde düzenlenmiş olmaları yaşamın devamı açısından son derece önemlidir. Örneğin kağıt endüstrisi çevreyi kirletiyor diye kağıt üretiminden vazgeçilmesi mümkün değildir. Fakat kağıt endüsrisi de çevreyi en az kirletecek ve çevreye en az zarar verecek teknolojileri bulmak ve kullanmak mecburiyetindedir. Çevre canlı ve cansız tüm elemanları ile bir bütündür ve insan bu bütünün sadece bir parçasıdır. Önemli olan, çevreyi kendi ihtiyaçları doğrultusunda sürekli değiştiren insanın, çevreyi tanıma öğrenme ve doğru kullanma yöntemlerini geliştirme konusunda da çaba göstermesidir. Kirletilmiş, bozulmuş bir çevrede insanın sağlıklı bir şekilde yaşaması mümkün değildir.  

Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner