Pazartesi

Dikey yayınları 8.sınıf ingilizce çalışma kitabı cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1
Dikey yayınları 8.sınıf ingilizce çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

      sayfa 10 ile 24 arası cevaplar  DEVAMI
Ekstra Bilgi:
Cep Telefonunun  Zararına  Karşı Korumalı Cep
“Cep telefonunun yaydığı radyasyonun insan  sağlığını olumsuz etkilemesi konusundaki yaygın kanaat  yeni  icatlara neden  oluyor.  Telefonların yaydığı radyasyonun yan  etkilerinden müşterilerini korumak isteyen bir hazır giyim  firması, hazırladığı ceketlere  özel bir teladan  yapılmış telefon  cep- leri ekledi.  X-Shield  ismi verilen ve Alman  ordusunu  radyasyon etkisinden korumak için geliştirilen bu malzemenin cep telefonu  ile benzeri cihazların yaydığı elektromanyetik radyasyonu % 99 oranın- da engellediği belirtiliyor.”


  Besin Kirlenmesi
Hava, su ve toprak kirlenmesinin bir sonucu  olarak besin kirlenmesi ortaya çıkar. Sulardaki zehirli atık- lar balıkların bünyesinde  birikir. Bunları keten  insanlar da olumsuz  etkilenir. Fabrikalarda  üretim aşa- masında hijyene dikkat edilmemesi  de  besin  kirlenmesine  yol açar.  Tarımda yüksek dozda  kullanılan ilaçlar besinlerin yapısında  kalır ve insanlar için zararlı hâle gelebilir.
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner