Cumartesi

Meb yayınları 5.sınıf matematik çalışma kitabı cevapları 2

Sponsorlu Bağlantılar 1
Meb yayınları 5.sınıf matematik çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

GERİ   sayfa 30 ile 48 arası cevaplar      DEVAMI
____________________________________________________________
Ekstra Bilgi:
Allah her an herkesi gözetebilir mi?

Allah’ın gücü kudreti sonsuzdur. Allah katında bir  insanı veya milyonlarca insanı gözetmek arasında hiçbir fark yoktur. Bu  durum Ona zor gelmez. Yüce Allah şöyle buyurur:  “Gökler ve  yeri  koruyu gözetme ona  ç  gelmez.  O,  yücedir, büyüktür.” (Bakara suresi, 255.ayet)

“İşte  sizin  Rabb’iniz   Allah,  ondan   başka  hiçbir  ilah  yoktur.  O  her şeyin yaratıcısıdır.  Öyle  ise  ona kulluk edin. O her şeye vekil (her şeyi yöneten, görüp gözeten) dir.” (En’âm suresi, 102. ayet)


İnsanoğlu hayatında bir çok sıkıntı ile karşılaşır. Bu sıkıntılardan Allah’ın yardımı ve insanı gözetmesiyle kurtulur. Bizi, anne, babamızı,  çocuklarımızı, yakınlarımızı, tüm sevdiklerimizi Allah koruyup, gözetmektedir. Onun üzerimizdeki koruyucu şefkat ve merhametine karşılık biz de ona karşı sevgi ve itaat içinde olmalıyız. Allah şöyle buyurur: “Bütün yüzler diri, yarattıklarına hakim olan ve onları koruyup gözeten Allah’a  boyun  eğmiştir.  Zulüm  yüklenen  mutlaka hüsrana  uğramıştır.”  (Tâhâ suresi. 111.ayet)

Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner