Pazartesi

Ada yayınları Bisiklet yayınları 8.sınıf türkçe çalışma kitabı cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1
Ada yayınları Bisiklet yayınları 8.sınıf türkçe çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

       sayfa 10 ile 30 arası cevaplar     DEVAMI
   
Ekstra Bilgi:
Atık Pillerin  Insan Sağlığına Tehditleri
“Pillerin insan sağlığına ve çevreye çok büyük zararları vardır. Piller cıva, kadmiyum,  kurşun, çinko, mangan, lityum, demir, nikel, kobalt ve kimyasal maddelerden üretilir.
Bu pillerin gelişigüzel çöplere  atılması, doğrudan veya dolaylı olarak alıcı ortama  verilmesi çevre açısından büyük tehlikeler yaratır. Metaller, toprağa  ve oradan  da yer altı sularına karışabilir. Bunun sonucunda toprak kullanılmaz hâle gelir ve metallerin yarattığı su kirliliği sudaki ekosistemi altüst eder.
Etkilenen sadece  su ekosistemi değil aslında tüm ekosistemdir.  Zaman içerisinde bu etkiler insan- lar üzerinde de görülür. Atık pillerin sebep  olduğu hastalıkların başında: nörolojik bozukluklar, merkezî sinir sistemi hastalıkları, kanser,  böbrek ve karaciğer hastalıkları gelir.
Pillerin içindeki maddeler  kimi zaman ölümcül tehlikelere yol açabilir. Bunlar besinler ya da sular- dan insan vücuduna  girer. Ayrıca bir küçük kalem pil 4 m toprağı kirletir ve bu topraktan  ürün elde edilemez.

Bilim Teknik Dergisi
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner