Cuma

Doku yayınları 7.sınıf ingilizce çalışma kitabı 63, 64, 65, 66, 67 ve 68 cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1
Doku yayınları 7.sınıf ingilizce çalışma kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir.

Ekstra Bilgi:
Karayolları
Kara  yolu  ulaşımı,  gerek  yolcu  gereks k  taşımacılığı  açısından Türkiye'de  ilk sıradadır. Osmanlı Devleti döneminden kalan kara yolu uzunluğunun yaklaşık 18.300 km olduğu  bilin- mektedir. Cumhuriyetin ilk yıllarında kara yolu yapımına önem  verilmiştir. Bunun sonucunda 1938 yılın- da kara yolu uzunluğu  38.800 km ye ulaşmıştır.

CEVAPLAR AŞAĞIDAKİ VİDEODA verilmiştir. Görüntü kalite ayarını en iyi seviyeye getirmek için çark sembolüne tıklayarak en yüksek p değerini seçip tam ekran yapmanız önerilir.


1950  yılında Kara Yolları Genel Müdürlüğü kurulmuş ve bu tarihten  itibaren kara yolu yapımına daha  fazla önem  verilmeye başlanmıştır. Kara yolu uzunluğu 1955  yılında 55.000 km, 2006  yılında ise yaklaşık 62.000 km' ye ulaşmıştır.
Türkiye'nin  bulunduğu bölgede  uluslararası taşımacılıkla  ilgili projeler  planlanmıştır.  Ülkemiz ile bağlantılı uluslararası kara  yolu projelerinin başında Uluslararası E-yolları ağı, TEM (Trans  European Motorway), Karadeniz Ring Koridoru ve Ipek Yolu gelmektedir. Bolu Tüneli Ankara-Istanbul Istikameti Hizmete Açıldı

Bayındırlık  ve  Iskan  Bakanlığı  Gümüşova-Gerede  Otoyolu  kapsamındaki  Bolu  Dağı geçişinin önemli bir kesimini oluşturan  Bolu Tüneli'nin Ankara-Istanbul istikametindeki  ikinci tüp tünel düzen- lenen törenle hizmete açıldı. Tünelde her türlü güvenlik önlemlerinin alındığını belirten yetkililer, önümüzdeki  yaz aylarında tüneldeki buzlanmayı önleyecek çalışmaların kurulacağını söyledi. Tünelde bulunan  eksikliklerin en  son  teknoloji  kullanılarak giderildiği belirtildi. Bolu Tüneli ile ortalama 45 dakikalık yolun 15 dakikada   alınacağı belirtildi.
Tüneli  ilk defa  kullanan  sürücüler   ise  böyle  bir  hizmetin  verilmesinden   memnun  olduklarını söylediler. Bolu Dağı Geçiş Projesi içerisinde  önemli  bir yeri olan  Bolu Dağı Tüneli, çift tüp  olarak inşaa edilmiş olup Ankara yönüne doğru  sağ tüp 2788  metre,  Istanbul yönüne doğru  olan sol tüp ise 2954  metre  uzunluğundadır.  Güvenli, konforlu ve kesintisiz bir ulaşım imkânı sağlayacak olan Bolu Dağı Tüneli ile Istanbul-Ankara arası kara  yolu ile 3.5  saate  düşecek.  14  yılda 800  milyon dolara tamamlanan projenin % 35'lik bölümü  tünel için harcandı.

Basından


Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner