Perşembe

Ders Kitabı Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1

5.sınıf
MATEMATİK 
(MEB YAY)
(pasifik yayınları)  

İNGİLİZCE

6.sınıf
FEN BİLİMLERİ
MATEMATİK
İNGİLİZCE    
DİN


7.sınıf 
ARAPÇA
FEN VE TEKNOLOJİ
MATEMATİK      
İNGİLİZCE      
DİN                    

8.sınıf
ARAPÇA
İNKILAP TARİHİ
FEN VE TEKNOLOJİ
VATANDAŞLIK
MATEMATİK
İNGİLİZCE      
DİN    

 Ekstra Bilgi:
Doğal Kaynakların Planlanması ve Kontrolü
Hızlı  sanayileşme,  doğal  kaynakların sınırsız  kabul  edilmesi,  kaynakların hızla ketilmesine neden olmuştur.  Buna  bağlı olarak  20.  yüzyılda doğal  kaynakların kendilerini yenileyememesi ve kenmesi tehlikesi ortaya çıkmıştır.
Günümüzde dünyamızın karşı karşıya bulunduğu sorunların başında doğanın ve çevrenin kirlenmesi gelmektedir. Insanoğlu çağlar  boyunca   doğal  kaynaklardan   faydalanmıştır. Doğal  kaynaklardan   faydalanırken bilerek veya bilmeyerek canlılara  zarar vermekte  ve çevre kirlenmesine  neden  olmaktadır.
Sanayi Devrimi ile birlikte başlayan sanayileşme sürecinde doğal kaynaklar hiç kenmeyecekmiş gibi kullanılmış ve bunun  sonucunda doğal  denge  bozulmuştur.  “1960’lı yıllarda hızlı  sanayileşme  sonucu olarak çevre kavramı ortaya çıkmıştır. 1970’li yıllarda kirletici limitlerini belirleyen mevzuatın oluşturulması ve nihayetinde” 1990’lı  yılların başında atıkların azaltılması ile ilgili girişimler çevre yönetiminin önemli bir parçası hâline gelmiştir.
Sürdürülebilir kalkınma yaklaşımı, insan sağlığını ve doğal dengeyi koruyarak sürekli olarak ekonomik kalkınmayı ve gelecek  kuşaklara  daha  sağlıklı bir çevre  bırakabilme yönünde  bir gelişmeyi ifade eder. Sürdürülebilir kalkınmanın temel amacı doğal kaynakları koruma  ve doğal kaynak kullanımında verimliliği sağlamaktır. Bunun  için toprak,  su, hava ve canlı bileşenlerden  oluşan doğal  çevredeki  kaynakların doğru  kullanılması gerekmektedir.
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

7 yorum :

  1. din kitabı cevapları yok

    YanıtlaSil
  2. Hocam doğa koleji kitaplarını da bekliyoruz acil şimdiden teşekkür ederim

    YanıtlaSil
  3. çok güzel bir site harika

    YanıtlaSil

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner