Cumartesi

Doku yayınları 7.sınıf ingilizce ders kitabı sayfa 125, 126 ve 127 cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1

Doku yayınları 7.sınıf ingilizce ders kitabı cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir. 
Ekstra Bilgi:
Çağataylar (1227-1369)
Cengiz Han’ın oğlu Çağatay ve onun sülalesinden gelenlerin kurduğu bu devlet, Doğu ve Batı Türkistan topraklarında egemendi. Cengiz Han’ın oğullarından sadece Çağatay’ın adı bir devlete isim olmuştur. Tarma fiirin Han Döneminde İslamiyetin kabul edilmesiyle Çağatay Hanlığı  hızla bir Türk devleti hâline gelmiştir. Çağatay Hanlığı’na Timur son vermiştir.
Sayfa126
Sayfa 125


                                                                     Sayfa 127

  
____________________________________________________________


Kubilay Hanlığı (Yüan Devleti) (1280-1368)
Cengiz İmparatorluğunun doğu topraklarını Ögedey’e bırakmıştı. Onun oğulları Mönke ve Kubilay bütün Çin’i ele geçirdiler. Kubilay  1280’den itibaren Çin’de Kubilay Hanlığını kurdu. Devletin merkezi Pekin (Han Balıg= Hakan şehri) idi.
Kubilay Han zamanında Japonya’ya sefer düzenlenmiş, Birmanya Kamboçya ve Ceva’ya harp ilan edilmiştir. İtalyan denizci ve seyyah  Marco Polo (Marko Polo) seyahatnamesinde  Kubilay  Han  ile   görüştüğünü ve  kendisine  Papanın  mesajını ilettiğini anlatmaktadır.
1368 yılında Çinliler, Moğolları ülkelerinden çıkarttılar.

Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner