Cumartesi

Altın kitaplar yayınları 6.sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı sayfa 43, 44, 45, 46, 47 ve 53 cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1

Altın kitaplar yayınları 6.sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı sayfa 43, 44, 45, 46, 47 ve 53 cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir. 
 Ekstra Bilgi:
“Şanlıurfa yakınlarında yer alan Göbekli Tepe'de rdürülen arkeolojik kazılarda tarih öncesi yaşam ve uygarlığa geçişle ilgili  yerleşik bilgileri  altüst edecek kalıntılara rastlandı. Buluntular, T Çağında yaşayan avcıtoplayıcı atalarımızı yalnızc yaşamda kalm savaşı vermediklerin gösteriyorYaklaşık 11 bin yıl önce Anadolu topraklarında yaşayan atalarımız, günlük gereksinim- lerini gidermenin yanı sıra doğayı anlamaya çalışmışlar, doğaüstü güçlerin ya da tan- rıların varlığına inanmışlar, dinsel  renler için  düzenli aralıklarla bir araya gelmişler.
Sayfa 43
Sayfa 44
Sayfa 45
Sayfa 46
Sayfa 47
Sayfa 53
Bu dinsel renlerde hep birlikte  inançlarını simgeleyen hayvan ve insan kabartmalarıyla süslü tapınaklar, dev boyutlu dikili taşlar yapmışlar. Kazıyı yürüten kazı bilimciler, bu verilere dayanarak yerleşik yaşama geçişte ekonomik ya da ekolojik nedenlerin değil bu kalabalık ve uzun reli din- sel renlerin rol oynamış olabileceğini düşünüyorlar. Bu da uygarlığın,  sanıldığı gibi Filistin ya da Mezopotamya'da değil Anadolu'da doğduğunu gösteriyor.”
Basın
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner