Cuma

Bilgetürk yayınları 7.sınıf ingilizce ders kitabı sayfa 12, 13, 14, 15,16 ve 17 cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1

Bilgetürk yayınları 7.sınıf ingilizce ders kitabı sayfa 12, 13, 14, 15, 16 ve 17 cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir. 
Ekstra Bilgi:
ESKİ ÇAĞLARDA TÜRKİYE
Türkiye; Asya ile Avrupa kıtaları arasında uzanmış bir köprü  gibidir. Türkiye toprakları için eski çağlardan beri çok çeşitli isimler kullanılmıştır. Örneğin Anatolia (Güneşin Doğduğu Yer) Romalıla tarafından kullanılan en yaygın isimdir. Küçük Asya, Binbir Tanrı İli gibi isimler de bu topraklara ad olarak verilmiştir.

  Sayfa 12                                  Sayfa 13                                 Sayfa 14

  
    Sayfa 15                       Sayfa 16                          
           
Sayfa 17
____________________________________________________________


Türkiye Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan bir konumda olması sebebiyle, Doğu ile Batı medeniyetleri arasında köprü vazifesi görmüştür. Türkiye’nin verimli toprakları ve uygun iklimi çitli kavimleri cezb etmiştir. Çağlar boyu bu topraklara ç edilmiştir. Türkiye topraklarında  Hititler, Frigler, İyonlar, Urartular, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslılar devlet kurmuş ve uygarlıklar oluşturmuşlardır. Anadolu’da oluşan uygarlıkların vârisi biz Türkleriz. Bu bakımdan Anadolu’nun en eski tarihi milli tarihimiz açısından büyük önem taşımaktadır.


Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner