Cuma

Bilge yayınları 7.sınıf ingilizce ders kitabı sayfa 124, 127, 128, 132, 133 ve 134 cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1

Bilge yayınları 7.sınıf ingilizce ders kitabı sayfa 124, 127, 128, 132, 133 ve 134 cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir. 

Sayfa 124
Sayfa 127
Sayfa 128
Sayfa 132
Sayfa 133
Sayfa 134
 ____________________________________________________________
Ekstra Bilgi:
Türklerin İlk Ana  yurdu:
Türklerin ana yurdu Orta Asya (Türkistan)’dır. Orta Asya; Asya Kıtasının ortasında yer alan, doğudan Kingan Dağları, kuzeyden Sibirya, batıdan Hazar Denizi, güneyden Hindikuş ve Karanlık  dağları ile çevrili olan bölgedir. Türklerin ilk anayurdunun Ural-Ayltay Dağları ve Hazar Denizi arasında kalan bölge olduğu kabul edilir.
Türklerin  Tarih Boyunca Yayıldıkları Bölgeler:
Türkler, MÖ 2.000’li yıllardan başlayarak MS XI. yüzyıla kadar Asya, Avrupa ve Afrika kıtasının çeşitli bölgelerine göç etmişlerdir.
Göçlerin Nedenleri:
Kuraklık ve iklim şartlarını değişmesi,
fusun  artması,  tarım  alanlarının  daralması,  otlakları azalması  ve  hayvan hastalıkları nedeniyle hayvancılığın gerilemesi
Türk boylarının birbirleriyle mücadeleleri,
Orta  Asyaya  yönelik  yabancı  kavimlerin  baskılarına  karşı   koyamayan  ve bunların egemenliğini kabul etmeyen Türk boylarının göç etmesi,
Türklerin yeni yurtlar edinmek istemesi.
Atı evcilleştiren ilk millet olan Türkler, at arabalarının  yardımıyla bu göçleri kolaylıkla yapmışlardır. Türklerin hayvancılıkla uğraşmaları ve konar-göçer yaşamaları da göçlerini kolaylaştırmıştır.

Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner