Cumartesi

Meb yayınları 6.sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı sayfa 104, 105, 106, 107, 108 ve 109 cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1

Meb yayınları 6.sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı sayfa 104, 105, 106, 107, 108 ve 109 cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir. 
 Ekstra Bilgi:
Teknocoğrafya
Teknik ve coğrafyanın birbirine yaptığı etkiyi araştıran bilim dalı teknocoğrafyadır Imalatın çevre koşullarına uygun olarak yapılmasını bu bilim dalı ele alır. Çevre koşullarının farklılığı imalat ve üretimde sorunların ortaya çıkmasına sebep  olmuştur Örneğin,  II. Dünya Savaşı’nda ordulara  firmaların verdiği malzemelerin  bölgesel  koşullara uymadığı ve çeşitli sorunlara  neden  olduğu  görülmüştür. 
Sayfa 104
Sayfa 105
Sayfa 106
Sayfa 107
Sayfa 108
Sayfa 109
 Sanayiciler çevre koşullarının zararlarını en aza indirmek için birçok teknikler geliştirmişlerdir. Paslanmaz  çelik, galvenize çelik özellikle de plastik maddeler çeşitli iklim koşullarında hatta  çok ekstrem  iklim koşullarında bile başarı ile kullanılmaktadır.
_____
Yaparak tanımlama

Öğrencilerin değişkenleri araştırmayla ilgilendikleri her anda bu değişkenler hakkında konuşmak için zamana ihtiyaçları olacaktır. Eğer gruplar halinde farklı şeyler yapılmışsa öğrenciler düşüncelerini paylaşmak zorundadır. Bu, yaparak tanımlamanın ortaya çıkabileceği yerlerden biridir. Sonuç üzerinde uzlaşmaya varmak için anahtar değişkenlerin tanımları hakkında anlaşmaya varmak zorunlu olabilir. Öğrenciden öğrenciye etkileşim, bilimde olduğu gibi, terimlerin kesin kullanımını gerektirir. Bu yüzden öğrencilerden terimleri kendi deneyim bağlamlarında tanımlamaları beklenir. Yaparak tanımlama gözönünde bulundurulacak şeylerin sayısını sınırlar ve aynı zamanda toplanacak gerekli deneysel verileri açıkça belirtir.
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner