Cumartesi

Meb yayınları 8.sınıf ingilizce ders kitabı sayfa 102, 103, 104, 105, 106 ve 107 cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1

Meb yayınları 8.sınıf ingilizce ders kitabı sayfa 102, 103, 104, 105, 106 ve 107 cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir. 
Ekstra Bilgi:
Seyfiye’nin iki önemi görevi vardı: Yönetim ve Askerlik.
Yönetim  revi: Seyfiy kolun dahi olanla merkezd v taşrada görev yaparlardı. Herhangi bir yönetim birimini başında bulunan bey, kadı ile birlikte çalışırdı. İstanbul’un yönetimi ve güvenliği sadrazama aitti. Herhangi bir idare birimindeki bu görevliler önemli bir örf görevini yerine getirirler, çağırıldıkları zaman da besledikleri askerlerle orduya katılırlardı.
Sayfa 102
Sayfa 103
Sayfa 104
Sayfa 105
Sayfa 106
 Sayfa 107
 ____________________________________________________________

Askerlik revi: Seyfiyenin bir görevi de askerlikti. Osmanlı Devleti kurulduğu yıllarda eli silah tutan her erkek orduya alınırdı. Orhan bey zamanında yaya ve atlı askerlerden oluşan bir ordu (Yaya ve Müsellem) kuruldu. I. Murat, Yeniçeri Ocağı kurdu. Osmanlı ordusu kapıkulu ve tımar sisteminin birleşmesinden oluşan bir silahlı kuvvetti. Ordunun asıl ağırlığını kara ordusu oluştururdu. Bunun yanı sıra denizcilikte de önemli gelişmeler göstermişlerdir. Deniz kuvvetlerinin komutanı Kaptanıderya idi.

Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner