Salı

Pasifik yayınları 6.sınıf fen ve teknoloji çalışma kitabı sayfa 60, 63, 67, 68, 72 ve 73 cevapları

Sponsorlu Bağlantılar 1

Pasifik yayınları 6.sınıf fen ve teknoloji çalışma kitabı sayfa 60, 63, 67, 68, 72 ve 73 cevapları öğrencilerin yaptıkları ödevlerini kontrol etmeleri için verilmiştir. Aksi bir durum ile cevaplardan faydalanmak isteyen öğrencilerin sorumlulukları kendilerine aittir. 
Ekstra Bilgi:
 SANATÇININ HAYATI VE ESERİ
Sanatçı gerek çocukluk döneminde, gerek daha sonraki dönemlerde günlük hayatı yaşamakta acemidir. Pratik kafadan yoksundur. Haklarını  ve çıkarlarını korumakta başarısızdır. Öğrenci ise hocanın, memur ise amirin  gözüne girmeği bilmez. Manen ve maddeten lokmalarını hep başkalarına kaptırır.  çocukluk çağındbile ancak hâlen çevresinde uzaklaştığı “kaçış sonucu başka dünyalara ç ettiği zaman gerçek hayatını yaşar ve mutluluğu tadar.
Sayfa 60
Sayfa 63
Sayfa 67
Sayfa 68
Sayfa 72
Sayfa 73

Ressamlığa eğilimi varsa, o bir renk ve çizgi denizinde yüzer. Mevsimin durumu- na ve günün saatine göre renk ve çizgilerin, bir an için bile olsa, belirli bir şekilde birleşmesi karşısında o derin zevki duyar, kendinden geçer. Nasıl ki insanın tabiatı bozması neticesinde  meydana gelmiş çirkinlikler ve zevksizlikler onu son derece rahatsız eder.

O bir müzisyen olacaksa, dünya onun için ses ve ritim denizidir, sonu gelmeyen bir konserdir. Ona dereler ayrı, yapraklar ayrı, elektrik telleri ayrı bir şarkıyı söyler. O gecenin sessizliği içinde kimsenin duymadığı bir ninniyi dinler.

Yok bir hikâyeci veya romancı olacaksa, sanki dünya bir tiyatro sahnesi imiş de o seyirci koltuğunda yerini almış gibi, bakar bakar,  kendisini unutarak, başkalarının hayatını seyreder. Seyrettiği insanların sevinçlerini ve acılarını da kendi içinde yaşar.
İnsan ruhunun sırlarına erdiğini düşündüğü için bir manevî zenginlik, bir dolgunluk hissi duyar.

Âdile Ayda
Tepkiler:
Sponsorlu Bağlantılar

0 yorum :

Yorum Gönder

Sponsorlu Bağlantılar 2
banner